Twinson

Twinson je unikátní patentovaný materiál, ve kterém se snoubí příroda a moderní technologie. Obsahuje totiž dřevo a PVC a spojuje tak přednosti obou složek – přírodní vzhled dřeva a pocit tepla, který dřevo poskytuje, odolnost a bezúdržbovost, kterou zase nabízí PVC. Jaké jsou jeho konkrétní přednosti?

Vysoká odolnost

Díky obsahu PVC je náš patentovaný materiál Twinson velmi odolný vůči povětrnostním vlivům i UV záření. I jeho barevnost (která se zhruba po měsíci venku ustálí) se nemění. Na rozdíl od dřeva Twinson nepodléhá hnilobě a nemusíte se bát ani dřevokazného hmyzu.

Dlouhá životnost

Twinson je robustní materiál, který nepraská, ani se nekroutí a neprohýbá, proto na něj poskytujeme záruku až 25 let.

Minimální nároky na údržbu

Obsah PVC zajišťuje, že materiál Twinson je v podstatě bezúdržbový. Jeho povrch zůstává stejně kvalitní a příjemný po mnoho let navzdory povětrnostním vlivům. Žádné natírání není potřeba. Případné skvrny (např. po grilování nebo od opalovacího krému) jednoduše odstraníte hadicí s vodou, nebo je odplaví větší déšť.

Bezpečnost

Broušený povrch s drážkováním dodává deskám přirozený vzhled a zajišťuje, že je jejich povrch bezpečný i za mokra. Na Twinsonu prakticky nemůžete uklouznout a je jedno, jestli máte boty nebo bosé nohy. Materiál netvoří ani třísky a je tedy bezpečný i pro vaše děti.
Kompozitní materiál Twinson je hygienicky zcela nezávadný a může být i v přímém styku s vodou (např. na okrajích bazénů). Splňuje nejvyšší standardy bezpečnosti.

Atraktivní vzhled

Přítomnost dřeva v materiálu Twinson mu dodává velmi přirozený vzhled, který se skvěle hodí k venkovnímu použití do zahrad či k bazénům. Na výběr máte hned osm přírodních odstínů barev. Díky nim může terasa z materiálu Twinson dotvořit vaši zahradu k dokonalosti.

Šetrnost k životnímu prostředí

Materiál Twinson je 100% recyklovatelný a představuje tedy šetrnou alternativu k tvrdým tropickým dřevům. Zatímco tvrdé dřevo se získává pouze těžbou v ohrožených deštných pralesích, borovicové dřevo na výrobu kompozitního materiálu Twinson pochází z lesů s certifikátem PEFC. Lesy s tímto certifikátem jsou spravovány trvale udržitelným způsobem, což v praxi znamená, že se v nich nevykácí více stromů, než se vysadí.