Okna vhodná pro pasivní dům

Pojem pasivní dům se týká tepelně izolačních vlastností stavby a tím i oken. Okno ve standardu pro pasivní dům musí mít mimořádně vysokou schopnost tepelně izolovat. Součinitel prostupu tepla celým oknem Uw musí splňovat aktuální evropskou normu EnEV 2009, tj. musí mít hodnotu 0,8 W/m2K anebo nižší. Na pořízení těchto oken můžete čerpat dotace  z příslušných podpůrných programů.

Okna vhodná pro pasivní domy však můžete použít i kdekoliv jinde, při rekonstrukci nebo pro jakoukoliv novostavbu. Okna ve standardu pro pasivní dům totiž výrazně snižují náklady na vytápění domu a zvyšují komfort bydlení.

Konkrétní výhody oken pro pasivní domy

  • Skutečné pohodlí – na oknech se nesráží voda.
  • U okna nevzniká žádný „průvan“ v důsledku rozdílných teplotních zón.
  • Vnitřní povrchová teplota oken pro pasivní domy není ani v zimě nižší než 17°C.
  • Díky velmi dobrým izolačním vlastnostem už není nezbytně nutné umísťovat topné těleso přímo pod okno, což vám poskytne větší volnost při plánování a zařizování vašeho domova.
  • Jen o něco málo vyšší cena má rychlou návratnost díky vysokým úsporám za energie. Přesvědčit se můžete s naším online Kalkulátorem úspor Deceuninck .

Technologie oken v pasivním standardu

Vynikajících tepelně izolačních vlastností je dosaženo díky kvalitě profilů v kombinaci s trojitým zasklením. Hodnota součinitele tepelné prostupnosti oknem Uw je totiž závislá na hodnotě Uf (rámu), Ug (zasklení) a distančního rámečku použitého pro spojení okrajů skel. Podrobné informace o výpočtu součinitele tepelné prostupnosti najdete zde.

Okna ve standardu pro pasivní domy mají navíc vysokou míru propustnosti sluneční energie, takže s nimi lze efektivně využívat teplo slunečního záření k vytápění domu v zimě.

Okenní profily Eforte od Deceuninck pasivní standardy splňují

Standardu pasivního domu můžete za mimořádně příznivou cenu dosáhnout s plastovými okenními profily Eforte  s jedinečnou hodnotou Uf (rámu). Systém Eforte dokáže splnit všechny konstrukční i designové požadavky a umožní vám tak splnit si svůj sen o bydlení.