Terasy Terrace Massive

Twinson Massive jsou masivní terasová prkna. Jsou ideální pro terasy okolo bazénů. Můžete je oříznout na jakýkoliv tvar a s otočnými nerezovými sponkami je snadno natočíte tak, aby kopírovala tvar bazénu.

Terasový systém Terrace Massive z kompozitového materiálu Twinson prošel zkouškou působení vnějšího požáru BROOF (t1) a může být tedy bez obav použit na plochých střechách rodinných domů i výrobních prostorů1. Jde o jediný kompozitní dřevoplastový (WPC) materiál na střešní terasy a balkony, který tuto certifikaci momentálně má.

Prkna Twinson Massive vyrábíme ze směsi dřeva a PVC. Terasa s nimi proto vypadá jako dřevěná, ale přitom je velmi odolná. Má nosnost 1750 kg/m2 a odolává hmyzu, dřevomorkám i vlhkosti. Za odolnost terasy ručíme zárukou 25 let.

Nezávazná cenová nabídka

Parametry

 • nosnost 1400 kg/m2
 • roztažnost 2 mm/m
 • kompozitní nebo hliníkový (samonosný) konstrukční systém
 • rozestup podkladových hranolů 50 cm osově
 • výška prkna 20 mm
 • Masivní a robustní – žádné duté komory
 • Montáž s použitím systému skrytých spon
  • žádné viditelné šrouby
 • Otočné montážní spony – palubky lze pokládat i bez pravého úhlu vůči podkladové konstrukci
 • Tři typy hliníkových profilů pro podkladovou konstrukci
  • možná samonosná konstrukce pro plovoucí pokládky
 • Délková roztažnost jen 2 mm na 1 m
  • o 50 % menší než u dutých prken
 • Nosnost 1400 kg/m2 při plošném zatížení
 • Palubky o šířce 140 mm (užitná šířka 145 mm)
 • Šířka spár pouze 4,5 mm
 • Desky v délkách 4,5 a 6 m
 • Instalace podkladových profilů ve vzdálenosti 40 cm
Zobrazit další parametry
Parametry

6 barev a 2 broušení

Terasová prkna Twinson Massive vyrábíme v 6 přírodních barvách. Barva, kterou si vyberete po montáži časem mírně zesvětlá, to ale neznamená nic špatného. Změna barvy dokazuje, že prkna Twinson obsahují dřevo, které jako každý přírodní materiál pracuje. Na rozdíl od dřeva prkna Twinson nešednou. Zhruba po měsíci se jejich barva díky příměsi PVC ustálí.

Prkna Twinson Massive brousíme z každé strany jinak. Je proto jen na vás, jestli na povrch terasy použijete hladkou stranu, nebo stranu s drážkou. Oba typy zbroušení jsou protiskluzové.

6 barev a 2 broušení

Výroba šetrná k přírodě

Na výrobu terasových prken Twinson používáme borovice z lesů s certifikátem PEFC. Borovicový les je rychle obnovitelný, proto je použití tohoto dřeva šetrné k přírodě. Certifikát navíc zaručuje, že se nevytěží víc dřeva, než kolik mezitím v lese vyroste. Terasová prkna Twinson jsou navíc plně recyklovatelná a testovaná na nezávadnost stejnými testy, jaké se používají na testování dětských hraček.

Nezávazná cenová nabídka
Výroba šetrná k přírodě

Dřevoplastové terasy Terrace Massive odolaly působení požáru

Terasový systém Terrace Massive z kompozitního materiálu Twinson prošel zkouškou působení vnějšího požáru BROOF (t1) a může být tedy bez obav použit na plochých střechách rodinných domů i výrobních prostorů. Jde o jediný kompozitní dřevoplastový (WPC) materiál na střešní terasy a balkony, který tuto certifikaci momentálně má.

Zkouška chování střech při působení vnějšího požáru se řídí podle původně evropské normy ČSN EN 13501-5, která stanoví přesný postup testování – zapálí se 600 g dřevěné vlny v drátěném koši, během hoření i po spálení vlny se podle jasných kritérií hodnotí, k jakému poškození povrchu střechy došlo (např. nesmí hořet, doutnat či odpadávat žádné její části). Jde o náročnější zkoušku, než musejí splnit materiály „zpomalující hoření“.

Dřevoplastové terasy Terrace Massive odolaly působení požáru

Odolné spojení borovice a PVC

Masivní terasová prkna Twinson Massive vyrábíme ze směsi borovicových pilin a PVC. Díky tomu vypadají jako luxusní dřevěné terasy, ale nepotřebují náročnou údržbu. S terasou Twinson neutratíte ročně tisíce za nátěry a oleje. Materiál Twinson je odolnější než dřevo – zejména proti dřevokazným houbám, hmyzu a vlhkosti. Na jeho odolnost dáváme záruku 25 let.

Terasy Twinson Massive mají nosnost 1750 kg/m2. Jednotlivá prkna jsou spojená sponkami, které pohlcují roztažnost materiálu. Ta je navíc jen 2 mm/m, proto se prkna nekroutí a nepraskají.

Chtete vědět Více o materiálu Twinson?
Najít prodejce
Odolné spojení borovice a PVC

K bazénu i na nerovný podklad

Prkna Twinson Massive jsou plné bez vnitřních komor, proto je možné je oříznout na jakýkoliv tvar. Ke konstrukci se prkna připojují nerezovými nebo PVC sponkami. Nerezové spony je možné v podkladovém systému otočit do jakéhokoliv úhlu, nejste tedy omezení 90stupňovým spojováním a kopírování oblého nebo atypického tvaru bazénu je snazší.

Před položením terasy navíc nemusíte speciálně upravovat podklad. Terasa Twinson Massive je vhodná i na nerovný povrch, který snadno vyrovnáte nastavitelnými sloupky. Konstrukce terasy může fungovat i jako samonosná.

K bazénu i na nerovný podklad

Reference /

Terrace Massive: Terasa bez hranic

Popusťte uzdu své fantazii. S masivními palubkami bez dutých komor můžete realizovat jakýkoliv nápad- od konstrukcí s rovnými liniemi až po propracované geometrické tvary – všechno je možné. Jednoduše a precizně můžete vytvářet kulaté řezané hrany a díky inovativním variabilním sponám jsou možnosti použití systému Terrace Massive téměř neomezené.

Systém Terrace Massive je vhodný především pro prostory kolem bazénů a organické tvary.

Ke stažení

Tipy a fakta

Tipy pro nákup oken

Víte, na co si dát pozor při výběru oken a jaké parametry by měla kvalitní okna mít? Připravili jsme pro vás přehled informací, které vám pomůžou vybrat správně.

Tipy pro nákup teras

Jak vybrat vhodnou terasu, jak se o ni starat a proč jsou naše terasy z materiálu Twinson přátelské k přírodě? To všechno se dozvíte v této sekci.