Terasy Character Massive

Terasy Twinson v masivním provedení Character Massive jsou ideální kolem bazénů. Prkna můžete oříznout na jakýkoliv tvar, aby kopírovala tvar bazénu. 

Terasový systém Character Massive z kompozitního materiálu Twinson prošel zkouškou působení vnějšího požáru BROOF (t1) a může být tedy bez obav použit na plochých střechách rodinných domů i výrobních prostorů.  

Prkna Twinson vyrábíme ze směsi dřeva a PVC. Díky tomu terasa vypadá jako dřevěná, ale přitom je velmi odolná. Má nosnost 1 400 kg/m2 a odolává hmyzu, dřevokazným houbám i vlhkosti. Za odolnost terasy ručíme zárukou 25 let. 

Nezávazná cenová nabídka

Parametry

  • Nosnost 1400 kg/m2 
  • Roztažnost 2 mm/m 
  • Hliníková podkladová konstrukce (možnost samonosné plovoucí pokládky) 
  • Rozestup podkladových hranolů až 50 cm osově 
  • Výška prkna 20 mm 
  • ​Rychlá montáž se systémem Twinson Click 
  • Masivní a robustní palubky – žádné duté komory 
  • Palubky o šířce 140 mm (užitná šířka 145 mm) 
  • Šířka spár pouze 4,5 mm 
  • ​Desky prodáváme v délkách 4 a 6 m 
Zobrazit další parametry
Parametry

6 barev a 2 povrchy

Terasy Twinson řady Character Massive vyrábíme v 6 přírodních barvách. Barva, kterou si vyberete, po montáži časem mírně zesvětlá, to ale neznamená nic špatného. Změna barvy dokazuje, že prkna Twinson obsahují dřevo, které jako každý přírodní materiál pracuje. Na rozdíl od dřeva však prkna Twinson nešednou. Po několika týdnech se jejich barva díky příměsi PVC ustálí. 

Prkna Character Massive brousíme z každé strany jinak. Můžete si tedy pro svou terasu vybrat hladký, nebo drážkovaný povrch. Oba typy zbroušení jsou protiskluzové. 

6 barev a 2 povrchy

Výroba šetrná k přírodě

Na výrobu terasových prken Twinson používáme borovice z lesů s certifikátem PEFC. Borovicový les je rychle obnovitelný, proto je použití tohoto dřeva šetrné k přírodě. Certifikát navíc zaručuje, že se nevytěží víc dřeva, než kolik mezitím v lese vyroste. Terasová prkna Twinson jsou navíc plně recyklovatelná a testovaná na nezávadnost stejnými testy, jaké se používají na testování dětských hraček.

Nezávazná cenová nabídka
Výroba šetrná k přírodě

Dřevoplastové terasy Character Massive odolaly působení požáru

Terasový systém Character Massive z kompozitního materiálu Twinson prošel zkouškou působení vnějšího požáru BROOF (t1) a může být tedy bez obav použit na plochých střechách rodinných domů i výrobních prostorů.

Zkouška chování střech při působení vnějšího požáru se řídí podle původně evropské normy ČSN EN 13501-5, která stanoví přesný postup testování – zapálí se 600 g dřevěné vlny v drátěném koši, během hoření i po spálení vlny se podle jasných kritérií hodnotí, k jakému poškození povrchu střechy došlo (např. nesmí hořet, doutnat či odpadávat žádné její části). Jde o náročnější zkoušku, než musejí splnit materiály „zpomalující hoření“.

Dřevoplastové terasy Character Massive odolaly působení požáru

Odolné spojení borovice a PVC

Masivní terasová prkna Character Massive vyrábíme ze směsi borovicových pilin a PVC. Díky tomu vypadají jako luxusní dřevěné terasy, ale nepotřebují náročnou údržbu. S terasou Twinson neutratíte ročně tisíce za nátěry a oleje. Materiál Twinson je odolnější než dřevo – zejména proti dřevokazným houbám, hmyzu a vlhkosti. Na jeho odolnost dáváme záruku 25 let.

Terasy řady Character Massive mají nosnost 1 400 kg/m2. Jednotlivá prkna jsou spojená sponkami, které pohlcují roztažnost materiálu. Ta je navíc jen 2 mm/m, proto se prkna nekroutí a nepraskají.

Najít prodejce
Odolné spojení borovice a PVC

K bazénu i na nerovný podklad

Prkna Character Massive jsou plné bez vnitřních komor, proto je možné je oříznout na jakýkoliv tvar. Ke konstrukci se prkna připojují nerezovými nebo PVC sponkami. Nerezové spony je možné v podkladovém systému otočit do jakéhokoliv úhlu, nejste tedy omezení 90stupňovým spojováním a kopírování oblého nebo atypického tvaru bazénu je snazší.

Před položením terasy navíc nemusíte speciálně upravovat podklad. Terasa Character Massive je vhodná i na nerovný povrch, který snadno vyrovnáte nastavitelnými sloupky. Konstrukce terasy může fungovat i jako samonosná.

K bazénu i na nerovný podklad

Ke stažení