Plastová okna mohou někdy zachránit i projekt rekonstrukce historického objektu

Když se řekne tradiční sklářská výroba a nádherná příroda, vybaví se leckomu Liberecký kraj. A my k tomu dodáváme ještě letitá tradice vaření piva. Historie pivovaru v Rohozci sahá až do roku 1826. Pivovar od svého založení nejprve přecházel z rukou do rukou v potomků zakladatele, později ho došlo několikrát k prodeji. Pivovar přežil i znárodnění v roce 1948, dnes by ale nemohl dál fungovat bez rekonstrukce. Jeho majitelé se rozhodli pro radikální rekonstrukci budov pivovaru se zachováním původního vzhledu. in4.jpg

Členění a barva fasád, stejně jako původní nápisy na zdech budov – varna, stáčírna, sklep – vše bylo ponecháno ve stavu, který byl zdokumentovaný na dobových fotografiích. Ovšem nechat vyrobit 140 nových oken jako repliky původních dřevěných a kovových, na to už byl rozpočet rekonstrukce krátký.

Jsme hrdí, že zejména díky barevným dekorům ořech a antracit, které věrně imitovaly původní rámy oken, byla pro rekonstrukci vybrána okna Deceuninck Arcade, vyrobená a dodaná jedním z našich certifikovaných partnerů, firmou Okna Tanvald. Plastová okna s našimi profily nahradila okna z původních materiálů, a tak umožnila, aby rekonstrukce vůbec proběhla – byla totiž výrazně levnější.

Více se o rekonstrukci pivovaru dočtete na idnes.cz.

in5.jpg in6.jpg in7.jpg