Industry News Digest prosinec 2023

Které akce pro stavební průmysl byste měli navštívit v roce 2024? Kdy by vaše společnost měla přejít z dieselových stavebních strojů na akumulátorové? Zjistěte to v tomto měsíčním přehledu novinek a prohlédněte si také úžasné terasy nové rezidenční budovy nedaleko řeckých Atén.
 

Nejvýznamnější události roku 2024 pro stavebnictví

Rok 2023 je téměř u konce, a tak se podívejme, co odborníky v oblasti architektury, inženýrství a stavebnictví čeká v roce 2024. Construction Dive vede přehled hlavních veletrhů a oborových akcí, od betonářských kongresů po semináře pro architekty. Vytáhněte si kalendář a začněte plánovat! 

Kompletní seznam najdete zde.

GettyImages-1039214586-min.jpg

Nadešel čas přejít na elektrické stroje?

Vzhledem k tomu, že vývoj akumulátorových zařízení rychle postupuje a stavebnictví se stává stále ekologičtějším, je na čase položit si otázku: Je nyní ten správný čas zakázat dieselové stroje a přejít na elektrické? Nebo je lepší počkat?

„Přechod na elektrické stroje stojí hodně peněz, to je bez debat,“ říká Mark Ashdown, manažer dopravy ve Velké Británii, jehož společnost nedávno zakoupila elektrický stroj v hodnotě přibližně 1,7 milionu Kč. To je o 15 % víc než nejbližší alternativa s naftovým pohonem. „Pro firmu naší velikosti ale nebyly náklady hlavním faktorem,“ dodává. „Hlavním hlediskem byl nákup stroje, jaký by se dal používat ve skladu a který by neprodukoval emise, které by mohly ohrozit zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců.“ Postupovala Markova společnost správně, když jednala hned? Nebo budou tyto elektrické stroje v nadcházejících letech levnější? 

Construction Europe přináší zjištění. Celý článek si přečtěte zde.

GettyImages-1056061962-min.jpg

BIG v Řecku: dánské studio odhaluje Park Rise s výhledem na Egejské moře

Dánské architektonické studio BIG odhalilo návrhy luxusní rezidenční budovy, která bude součástí plánu města Ellinikon nedaleko řeckých Atén. Plán přemění areál starého aténského letiště na město, ve kterém bude vše potřebné v dosahu 15 minut chůze a které se bude skládat ze čtvrtí rozmístěných kolem pobřežního parku o rozloze 200 hektarů. Podle developera Lamda Development se Ellinikon stane největším projektem regenerace městských prostor v Evropě. Není pochyb o tom, že budova Park Rise se svými nápadnými kaskádovitými terasami bude jedním z hlavních lákadel areálu. 

Podrobnosti najdete zde.

GettyImages-933461772-min.jpg