INDUSTRY NEWS DIGEST – Červenec

Ze stavebního sektoru přichází opět spousta vzrušujících zpráv. Jaké příběhy nás tento měsíc zaujaly? Čtěte dál a seznamte se s dnešními předními ženami ve stavebním sektoru, podívejte se na nejdelší visutý most se středním rozpětím na světě a objevte kopuli pohlcující zvuk, která byla postavena nad stavebním projektem v Monaku za účelem snížení hluku ze stavebních prací.

Seznamte se s předními ženami ve stavebním sektoru

Není žádným tajemstvím, že po mnoho desetiletí byly ženy v oblasti stavebnictví zastoupeny nedostatečně. Časy se nicméně mění a je skvělé vidět, že v roce 2022 zaměstnankyně a vedoucí týmů konečně posilují svou pozici také v tomto sektoru. Zpravodajská platforma Construction Dive vybrala ženské „šampionky ve stavebnictví“, které do odvětví přinášejí tolik potřebný ženský dotek.

Z 651 přihlášených účastnic vybrali redaktoři platformy Construction Dive 34 žen z USA, které v současné době určují trendy ve světě stavebnictví. Tyto ženy byly následně rozřazeny do 5 kategorií: vycházející hvězdy, nadějné vedoucí, mentorky, obchodnice a veteránky. Chcete-li vidět, kdo se jak umístil, přečtěte si celý příběh zde.

GettyImages-1054658864-min-(1).jpg

Turecko otevírá nejdelší most na světě

Nedávno byl oficiálně otevřen most Çanakkale z roku 1915, známý také jako Dardanelský most (turecky Çanakkale Boğaz Köprüsü). Most na jihu Turecka je nyní s délkou 2023 metrů nejdelším visutým mostem se středním rozpětím na světě, kdy o 32 metrů překonal most Akashi Kaikyo v Japonsku. Je to také nejvyšší visutý most na světě s vrcholem ve výšce 334 metrů.

Dokončení dálnice a mostu přes úžinu Dardanely umožňuje cestujícím pohodlnou a především nepřerušenou cestu z města Lapseki na asijské straně Turecka do města Sütlüce v evropské části země. Jízdu trajektem, která by normálně trvala nejméně 1,5 hodiny, lze nyní absolvovat autem za šest minut. Most navrhla dánská inženýrská poradenská společnost COWI, zatímco nezávislé ověření návrhu provedla společnost Arup & AAS-Jakobsen. Prohlédněte si jeho strukturu mostu zde.

GettyImages-1389931707-min.jpg

Zvukotěsná kopule chrání Monako před stavebním hlukem

Jak postavíte přístavbu nemocnice v jednom z nejhustěji osídlených měst na světě, aniž byste naštvali sousedy? Společnost Vinci Construction našla způsob, jak snížit nevyhnutelný hluk ze stavebních prací tak, že se rozhodla nad původním projektem postavit zvuk-izolující kopuli. Kopule nad přístavbou nemocnice Princess Grace v Monaku bude obsahovat 70 kabelů, z nichž každý bude měřit 37 metrů na délku. Kabely budou použity k instalaci masivního zvukově-izolačního plechu o ploše přibližně 2800 metrů čtverečních. Hluk se podle společnosti Vinci sníží až o 12 decibelů. Více informací se dozvíte zde.

GettyImages-157533622-min.jpg