Industry Digest – únor

Náš únorový zpravodaj ze světa průmyslu Industry Digest vám přináší první digitální vydání veletrhu BAU Online. Představujeme také nový nástroj k prozkoumání světa moderních oken a zveme vás ke zhlédnutí plánu na recyklaci skla v Nizozemsku nebo nových pravidel pro veřejné zakázky v České republice. Ve Francii obdržela nová věž Saint-Gobain čtyři nejvyšší mezinárodní ekologické certifikace, které z ní činí mimořádný příklad stavební udržitelnosti.

BAU, světový veletrh č. 1 pro architekturu, materiály a systémy, byl letos nucen uspořádat digitální verzi. BAU Online se konal od 13. do 15. ledna 2021. V případě, že jste ho propásli, se s hlavními body můžete seznámit zde (v němčině)

Když už mluvíme o přechodu do digitálního prostředí, Německá asociace pro okna a fasády (Verband Fenster + Fassade, VFF) a Asociace pro kvalitní okna, fasády a domovní dveře (Gütegemeinschaft Fenster, Fassaden und Haustüren) spustily zajímavou webovou stránku, která nabízí rady a informace o moderních oknech. Přečíst více si můžete zde (v němčině)

Hlavní body z BAU Online 2021     Nový nástroj pro vizualizaci pokoveného skla

Recyklace skla v Nizozemsku

Další vzrušující novinkou v okenním průmyslu je digitální aplikace od společnosti arcon, která umožňuje architektům a projektantům získat pravdivou vizualizaci efektu pokoveného skla. Celý článek si můžete přečíst zde (v němčině)

Skvělou zprávou z nizozemského sklářského průmyslu, kde byl projekt “Vlakglas Recycling Nederland” představen, je ambiciózní recyklační plán použitého skla. Čtěte dále (v němčině).

V České republice vstoupila v platnost 1. ledna novela zákona o veřejných zakázkách, která prosazuje nové základní principy, které musí zadavatelé při zadávání veřejných zakázek dodržovat. Více podrobností k nové legislativě si můžete přečíst zde (v češtině)

Recyklace skla v Nizozemsku

Nejekologičtější výšková budova ve Francii

Dva roky po zahájení se jako velký úspěch projevil plán iniciativy francouzského spoluvlastnictví, který podporuje renovace snížených bytových domů. Pro rok 2021 se rozhodla francouzská vláda zdroje zdvojnásobit. Přečtěte si více zde (ve francouzštině).

V Paříži získala věž Tour Saint-Gobain, která byla dokončena začátkem roku 2020, čtyři nejvyšší mezinárodní ekologické certifikace. Tato věž je první a také zatím jedinou výškovou budovou ve Francii, které se toto podařilo. Celý příběh si přečtěte zde (ve francouzštině).

Trojúhelníkový, kruhový, lichoběžníkový, … Ačkoli většina oken má obdélníkový tvar, existuje spousta dalších možností. Francouzská unie tesařů (Union des Fabricants de Menuiseries, UFME) zkoumala podrobněji další varianty (ve francouzštině)

Věž Saint-Gobain získala nejlepší ekologické certifikace     Zdroje pro francouzský plán obnovy se zdvojnásobily