INDUSTRY DIGEST, SRPEN 2021

Povinnost renovace nebytových budov v Belgii

 
V Belgii schválila místní vlámská vláda návrh zákona, který ukládá novým majitelům nebytových budov investovat do renovace.Nová legislativa, která nabude účinnosti 1. ledna 2022, zavádí také certifikát energetické náročnosti nebytových prostor (EPC-NR).
 
Cílem tohoto nového zákona je zjevně minimalizace nákladů na energie společností a snížení uhlíkové stopy belgického nebytového dědictví (zejména kanceláří a komerčních budov, nevztahuje se na průmysl).Nový vlastník bude mít pět let na to, aby zajistil, že budova splňuje všechny navrhované úrovně energetické náročnosti (izolace střechy, zasklení, generátory tepla a instalace chlazení).Malé nebytové jednotky budou také muset získat energetický štítek C nebo lepší.Od 1. ledna 2023 budou větší budovy navíc nuceny splňovat požadavek 5 % obnovitelné energie.Přečtěte si více zde.
 

Renovation obligation for non-residential buildings in Belgium

 

Nové ekologické generátory by mohly radikálně snížit CO2 na staveništích

 
Není žádným tajemstvím, že stavební sektor má před sebou ještě dlouhou cestu, pokud chce být CO2 neutrální.S tím, jak je volání po čisté energii stále hlasitější, si pomalu, ale jistě nacházejí cestu na staveniště alternativy tradičních zdrojů energie.Jednou z těchto alternativ je Green Generator (de Groene Aggregaat), hybridní generátor vyvinutý nizozemskou společností Maru Systems, který by mohl snížit emise CO2 na staveništích až o 10 000 kg za týden.
 
Green Generator je nové řešení na trhu hybridních generátorů, které nejen chrání životní prostředí, ale může ušetřit až 95 % nákladů na palivo.Kromě palivového motoru má generátor 20 solárních panelů a vestavěnou baterii integrovanou v mobilní jednotce.Se svými 100 kVA je největším hybridním generátorem Maru a univerzálním pomocníkem pro těžší práci.Pro velké provozy by to mohlo znamenat úsporu více než 200 000 EUR a snížení CO2 o více než 600 000 kg ročně.Přečtěte si více zde.

New green generators could reduce construction site CO2 radically
 

 

Nové elektrochromové zasklení SageGlass pro sídlo Nestlé

 
Švýcarská nadnárodní společnost působící v oblasti jídla a pití Nestlé zrekonstruovala budovu B svého sídla, která se nachází ve městě Vevey na břehu Ženevského jezera.Budova, která je rozšířením ikonické hlavní budovy o plochu 24 000 m², byla postavena v roce 1977.Její design byl v té době považován za revoluční z hlediska energetické účinnosti.
 
Veřejný zadavatel Brönnimann a Gottreux Architects SA a konzultační firma v oblasti fasád poradce Buri Müller Partner GmbH zvolili elektrochromové zasklení SageGlass, které zajišťuje tepelnou i světelnou regulaci budovy.„Tato inovativní technologie umožnila respektovat estetiku stávající fasády a zároveň přizpůsobit budovu novým energetickým standardům,“ říká architekt Joël Brönnimann.Renovace zahrnuje celkem 4 400 m² nového zasklení.Podívejte se a přečtěte si celý příběh zde.
  
 

V Bukurešti bylo dokončeno více než 3 000 nových nájemních domů

 
Podle analýzy realitního poradce SVN Romania bylo za poslední tři a půl roku uvedeno na nájemní trh v Bukurešti více než 3 000 nových domů.Současná míra obsazenosti těchto jednotek přesahuje 90 %, přičemž přibližně 2 700 domů je pronajato střednědobým nebo dlouhodobým nájemcům.Tyto výsledky přinášejí pocit optimismu z hlediska rumunského nájemního trhu, který během krize Covid-19 utrpěl obrovskou ránu.„Obecné klima se ve srovnání s loňským rokem neustále zlepšuje,“ říká Gabriel Voicu, viceprezident SVN Romania.Přečtěte si celý příběh zde.
 

Over 3,000 new rental homes completed in Bucharest


 

2 ceny pro společnost Deceuninck na kongresu Vienna Window Congress

 
Po několika odkladech se letos v létě konečně mohl uskutečnit druhý ročník kongresu Vienna Window Congress.Celkem 75 účastníků – z toho 14 ze své domácí kanceláře – sledovalo přednášky různých známých řečníků a vyslechlo si vyhlášení cen Vienna Window Awards v kategoriích Inovace, Udržitelnost a Nejlepší internetové stránky.Ceny zahrnovaly dvě ocenění za vyztužení skelných vláken ThermoFibra společnosti Deceuninck.Příští kongres Vienna Window Congress je naplánován na 23. a 24. června 2022.Přečtěte si více o posledním ročníku zde.
 
 
2 awards for Deceuninck at Vienna Window Congress