Industry Digest květen 2021

V našem měsíčním přehledu novinek z oblasti architektury a designu si poslechneme generálního ředitele společnosti Deceuninck v Evropě Stijna Vermeulena, který pohovoří o nedávných inovacích a vývoji společnosti, a podíváme se na rostoucí zájem USA a Kanady o okna „made in Europe“. Navštívíme také online konferenci o udržitelných městech a přiblížíme si platformu @WomeninArchitectureBelgium.

 

Stijn Vermeulen (Deceuninck Europe) se zamýšlí nad nedávným vývojem a inovacemi



Stijn Vermeulen, generální ředitel společnosti Deceuninck pro Evropu, nedávno poskytl rozhovor jednomu z nejvýznamnějších německých oborových časopisů Bauelemente. Vermeulen se ohlíží za svým prvním rokem a půl v této pozici a hovoří o hlavních výzvách a příležitostech, kterým v současnosti on i jeho firma čelí. Těchto 18 měsíců bylo pro společnost Deceuninck vzrušujícím obdobím, kdy byla představena technologie skelných vláken ThermoFibra a rozšířena platforma iCor na německém trhu. „Německý trh je pro nás velmi důležitý – koneckonců je to největší trh s okny v Evropě.“ Celý rozhovor (v němčině) si přečtěte zde.


Stijn vermeulen

 

Americký a kanadský trh miluje evropská okna



Více než kdy jindy platí, že „made in Europe“ je v zámoří skutečnou značkou kvality. S rostoucím zájmem Spojených států a Kanady o udržitelnost dosahuje jejich poptávka po nízké energetické náročnosti ve stavebnictví vrcholu. Mezinárodní předpis pro úspory energie (IECC), který byl přijat mnoha státy a místními samosprávami v USA, a americké ministerstvo energetiky (DoE) se stále více zaměřují na energeticky účinné technologie okenních systémů. Izolační vlastnosti oken jsou zásadním prvkem celkové energetické bilance a komfortu bydlení. S ohledem na to americké DoE nyní požaduje, aby byla věnována větší pozornost používaným materiálům rámů, výběru zasklení a použití kvalitních distančních lišt. Evropským výrobcům, kteří doufají, že se dostanou na americký a kanadský trh, se tak otevírají nové možnosti. Celý článek si přečtěte zde.(v chorvatštině)

  Europese ramen

 

Všechny zraky se upírají k online konferenci Udržitelná města 2021



Jak zelená jsou polská města? To byla jedna z hlavních otázek konference o udržitelných městech, která se konala 11. května v polské Varšavě. Během bezplatné online konference byly zveřejněny výsledky druhého ročníku žebříčku polských udržitelných měst. Tato studie se blíže zaměřila na strategie a iniciativy v oblasti udržitelnosti v 50 největších polských městech. Náměstci polských ministrů rovněž představili aktuální informace o důležitých národních iniciativách, jako je Národní urbanistická politika 2030, programy Čisté ovzduší a Stop smogu a možné zelené investice. Hlavním cílem této konference, které se zúčastnili zástupci měst, architekti, urbanisté a developeři, bylo podpořit udržitelný rozvoj na všech úrovních místní samosprávy v zemi a také poskytnout přehled o tom, kde se polská města nacházejí na cestě k udržitelnému rozvoji. O konferenci si přečtěte zde nebo navštivte zde or visit the hoficiální webové stránky, kde se můžete zaregistrovat a dozvědět se více o programu.  

Sustainable cities

 

Belgie vzdává hold ženám v architektuře



Belgické architektonické organizace spojily síly a vytvořily platformu, která ženám v architektuře poskytuje zasloužené místo v centru pozornosti: @WomeninArchitectureBelgium. Každý týden účet převezme inspirativní architektka a zveřejní obsah o sobě a svém životě coby architektky. Sledující mají možnost nahlédnout do její kanceláře, její práce a hlavních zdrojů profesní inspirace. Projekt byl zahájen v březnu a potrvá celkem 52 týdnů. S nápadem přišla architektka Tine Broos (KRAS Architecten), která byla k podobnému projektu přizvána ve Velké Británii. Přečtěte si více zde a sledujte projekt na Instagramu zde.

Vrouwen in architectuur