Dům na soutoku Vltavy a Sázavy

Paní Rodová vyhrála v soutěži na idnes.cz novou terasu z materiálu Twinson. Jde o terasu na ploché střeše krásné funkcionalistické vily z roku 1938 v obci nedaleko soutoku Vltavy a Sázavy. Výherkyně si vybrala odstín šedý kámen, který je velmi světlý a nebude se tedy tolik rozpalovat sluníčkem.

Tato samonosná hliníková konstrukce se nekotví do podkladu a neporušuje tak hydroizolaci střechy. Na střeše je také zvlášť důležité dodržet 1% sklon terasy kvůli odvodu vody od domu. Pokud voda z terasy neodtéká, vytváří se po jejím odpaření na povrchu nevzhledné mapy, které pak musíme zbytečně čistit.

A kdyby se paní Rodová rozhodla dát si na terasu ještě vířivku? Nebyl by to problém, do spodní konstrukce terasy by se na dané místo přidalo několik terčů a hliníkový profil navíc, aby obrovskou hmotnost naplněné vířivky terasa unesla. I ve standardním provedení má však tento bezúdržbový materiál nosnost 1 490 kg/m2.

Montaz-terasy-na-strese3-(1).jpgTwinson-Terrace_sedy-kamen1.jpgTwinson-Terrace_sedy-kamen2-(1).jpgTwinson-Terrace_sedy-kamen3.jpgVila-s-terasou-na-strese1.jpg