Deceuninck partnerem Kulatého stolu s architekty

Časopis ASB ve spolupráci s Českou komorou architektů uspořádal 17. května Kulatý stůl na téma: Snižování uhlíkové stopy ve výstavbě a využití trvale udržitelných materiálů. Partnerem kulatého stolu byla společnost Deceuninck, spol. s r.o.

Odborníci z řad architektů, developerů i zástupců technických vysokých škol diskutovali o tom, jaké jsou teoretické i praktické možnosti snižování uhlíkové stopy u nových i stávajících budov, v různých fázích projektu. V mnoha oblastech stavebnictví přitom stále narážíme na četná legislativní omezení, nebo nejasnosti. Výjimkou není ani okenářský průmysl, jak v diskusi upozornil Radek Pergler, technický a produktový manažer Deceuninck.

Deceuninck jako první výrobce PVC profilů začal nabízet 100% recyklovaný profil pro okna a dveře, Phoenix. Vyrábí se v Belgii a první budovy s těmito profily už v Nizozemsku stojí. U nás jejich uvedení na trh umožnila až nová norma (platná od 1. 4. 2022) ČSN EN 17410 (746709) Plasty – Recyklace PVC-U profilů oken a dveří v řízeném cyklu. Celý článek si můžete přečíst na: https://www.asb-portal.cz/aktualne/nazory-a-rozhovory/kulaty-stul-snizovani-uhlikove-stopy-ve-vystavbe-a-vyuziti-trvale-udrzitelnych-materialu nebo v tištěném časopise ASB 3/20221_ASB_round-table_photo-credit-Petr-Novotny-min.jpg
2_ASB_round-table_photo-credit-Petr-Novotny-min.jpg

3_Radek-Pergler-a-Adam-Havel_photo-credit-Petr-Novotny-min.jpg