Deceuninck Europe| Přehled novinek – červenec/srpen | DECEUNINCKEUROPE-683

V tomto přehledu novinek zjistíte, jak francouzský start-up Maison Tournesol vytváří stylový nábytek na míru ze zachráněného stavebního odpadu. Také se blíže podíváme na architektonické modely vizionářského designéra Tima Fu založené na umělé inteligenci a na minimalistické útočiště v londýnském Primrose Hill v bývalé garáži.  
 

Jak francouzský start-up mění stavební odpad v krásný nábytek 

Nábytek, který je často považován za jednorázové zboží, prochází pozoruhodnou proměnou díky francouzskému start-upu, který se rozhodl změnit paradigma. Seznamte se s „Maison Tournesol“, designovým kolektivem založeným čtyřmi mladými francouzskými architekty v roce 2019 s posláním využít stavební odpad při vytváření stylového nábytku na míru. Jejich udržitelný přístup je v souladu s principy oběhového hospodářství, kde se materiály znovu používají a recyklují, dokud je to možné, což vede k vytváření minimálního množství odpadu a zachování zdrojů.  

Společnost již ušetřila dvě tuny odpadu a šest tun emisí CO2 v souladu s principy udržitelnosti. Přečtěte si celý příběh zde

GettyImages-1253813515-min.jpg
 

Architektura poháněná umělou inteligencí: Proměna zmačkaného papíru na sídla architektů 

Vizionářský designér Tim Fu odemkl sílu umělé inteligence v novém pojetí architektury. Pomocí převratné platformy LookX dokáže Fu vdechnout život zmačkanému papíru a přeměnit jej na úžasné modely budov inspirované renomovanými architekty. Vynalézavost návrháře ukazuje, jak umělá inteligence interpretuje náladovost a záměr a harmonicky je propojuje ve svých návrzích.  

Neomezený potenciál LookX již získal přezdívku „Zabiják aplikace Midjourney pro architektonický průmysl“, což slibuje vzrušující a rozvíjející se budoucnost pro architektonické inovace. Přečtením tohoto článku zjistíte proč. 


GettyImages-1498577422-min.jpg

Stará londýnská garáž proměněná v minimalistický rodinný dům  

V srdci okouzlujících dlážděných uliček londýnské čtvrti Primrose Hill vytvořila Trewhela Williams minimalistické útočiště s názvem Elizabeth Mews. Tento architektonický skvost je výsledkem přestavby garáže a renovace přízemí, která plně uspokoji potřeby mladé rodiny hledající pohodlný a nezbytný životní prostor. Dům, inspirovaný překližkovými sochami umělce Donalda Judda, má jemné dubové ploutve, které se elegantně otevírají jako stránky knihy, a nechávají tak interiér zaplavit přirozeným světlem.  

Čtěte dál a zjistěte,  jak tato promyšlená proměna vdechla nový život historické čtvrti. 

GettyImages-1489392628-min.jpg