Černobílý dům interiérové návrhářky prosvětlují obří okna s profily Eforte

Když si návrhářka interiérového designu nechá postavit dům na míru, můžeme čekat designově dokonalý výsledek. Žádné kompromisy, design a výraz převažující nad prvky obyčejného domácího pohodlí a velmi přísný výběr použitých technologií. Přesně to platí pro dům návrhářky interiérového designu Lucie Schäffnerové. Jsme rádi, že u atypického okenního zasklení padla volba na profily Deceuninck Eforte

in-(1).jpg

Byt, pracovna a showroom v jednom

Z mnoha důvodů zvolila majitelka, návrhářka interiérového designu, pro svůj nový dům tuto kombinaci. V klidném místě na brněnském předměstí moderní dům možná lehce vyniká proti okolní klasické zástavbě, někdo může dokonce říci, že působí nudně a odosobněně. To ale nevíte, co vás čeká uvnitř.

Neodbytný pocit, že jste skočili doprostřed černobílého filmu, vás obklopí ze všech stran. Přísně monochromatický interiér je ovšem vytvořen záměrně a vytváří nejen přehlednou demonstraci výrazových prvků, které majitelka navrhuje pro své klienty, ale především díky nestandardně velkým oknům kontrastuje s barevným světem venku. Právě okna o rozměrech 3,5 × 2,4 nebo 4,5 × 1,3 m dodávají interiéru potřebnou barevnost, světlo a život.

Nestandardní rozměr oken v profilech Deceuninck Eforte

Skleněné tabule mimořádných rozměrů, rohová okna realizovaná spojem sklo na sklo a posuvné dveře na terasu, vše realizované v pasivním standardu, dodávají celé stavbě a hlavně jejímu interiéru prosvětlení a vzdušnost. Profil Eforte, použitý v několika případech v bezrámovém provedení pro vizuální odlehčení, nese bez potíží hmotnost zasklení několika set kilogramů.

Více o zajímavé stavbě se dozvíte na stránkách bydleni.idnes.cz

in2.jpg
in3.jpg