Okenní profily Eforte: spolehlivé a úsporné

Eforte jsou 6komorové profily pro nízkoenergetické a pasivní domy. Se součinitelem prostupu tepla rámem 0,95 W/m2K a zasklením až 56 mm se hodí tam, kde je úspora energie na prvním místě. Kromě dorazového a středového těsnění mají profily Eforte navíc přídavné těsnění v křídle pod sklem. Sklo je zapuštěné do 25 mm hluboké zasklívací drážky, která brání úniku tepla a rosení oken.

Profily Eforte vyrábíme ve 40 barvách a dekorech i s hliníkovým pláštěm, se kterým vypadají plastová okna jako hliníková. Jako jediní navíc vyrábíme okenní profily s šedým jádrem – okna s našimi profily nejsou uvnitř jen nudně bílá.

Najít prodejce v okolí

Parametry

 • součinitel prostupu tepla Uf = 0,95 W/m2K (Co je Uf?)
 • 6 komor
 • vestavná hloubka 84 mm
 • zvuková izolace Rw až 46 dB podle použitého skla
 • možnost zasklení 24 až 56 mm
 • rovné nebo předsazené křídlo
 • Vynikající tepelně izolační vlastnosti
  • Uf = 0,95 W/m²K při 84 mm a s běžnou ocelovou výztuhou
  • vhodné pro nízkoenergetické a pasivní domy
 • Zasklívací drážka s hloubkou 25 mm
  • žádný kondenzát v krajovém spoji, vynikající hodnoty povrchových teplot
 • Dorazové a středové těsnění
 • Ocelové výztuhy s vysokým momentem setrvačnosti
  • vysoce stabilní konstrukce okna
 • Přídavné těsnění i v křídle pod sklem
 • Široká škála barev i pro pasivní domy
 • Speciální barevné fólie Titanium Plus
  • 4 barvy s hliníkovým vzhledem
 • Bezolovnaté profily – CaZn stabilizátory PVC
Zobrazit další parametry

Plastová okna s kovovým designem

Profily Eforte pro vás vyrobíme v jednom ze 40 barev a dekorů, mezi kterými jsou i imitace dřeva a kovů. S hliníkovým krytím jsou plastová okna k nerozeznání od hliníkových, zůstávají jim však izolační vlastnosti a cena plastových.

Okna s našimi profily vypadají skvěle i otevřená. Uvnitř mohou být i šedá, nejen bílá nebo hnědá. Šedé jádro profilů se hodí například k moderním imitacím kovu.

Vyberte si barvu oken
Plastová okna s kovovým designem

Úspora energie pro pasivní domy

Eforte jsou okenní profily pro úsporné bydlení. Při použití trojskel jsou se součinitelem prostupu tepla rámem 0,95 W/m2K vhodné i pro pasivní domy. Výborné izolační vlastnosti mají plastová okna s profily Eforte díky 6komorovému systému a přídavnému těsnění. To umisťujeme přímo do křídla pod sklo, a tak zabraňujeme úniku tepla v nejcitlivějším místě.

Okna s našimi profily izolují stejně dobře i po dlouhé době. Těsnění totiž vkládáme přímo do profilu a nenavlékáme ho dodatečně strojově. Proto v něm nevzniká pnutí a těsnění se nezkracuje. Skla se do profilů Eforte zasazují do zasklívací drážky hluboké 25 mm. O 5 mm hlubší drážka, než je obvyklé, brání únikům tepla a rosení skel.

Kolik s Eforte ušetříte?
Úspora energie pro pasivní domy

Výroba přátelská k životnímu prostředí

Při výrobě myslíme na přírodu, proto vyrábíme okenní profily i z recyklovaného PVC. Profily z recyklovaného plastu prověřujeme stejnými testy jako ty z prvomateriálu (panenského PVC), neznamenají proto snížení kvality. Znamenají jistotu, že jste při výběru oken udělali něco pro životní prostředí.

Najít prodejce v okolí
Výroba přátelská k životnímu prostředí

Reference /

Funkiconalistsická vila v Brandýse nad Labem

Místo: Brandýs nad Labem
Produkt: Okenní profily Deceuninck Eforte
Architekt: Radomír Grafka , RG architects studio s. r. o

Velkorysá, moderní rodinná vila v Brandýse leží na okraji zahrádkářské kolonie, v tichu, zeleni a s výhledem na Labe. Její majitel, pan Dvořák, ji s pomocí několika zedníků stavěl vlastníma rukama. Velkoformátová okna s našimi PVC profily Eforte a veškeré vnitřní i vnější stínění jim pak instalovala jejich vlastní firma – Samat, spol. s r. o.

„Profily Eforte jsou pro nízkoenergetické a pasivní stavby dobrou volbou, koeficient tepelné prostupnosti celým oknem se při použití trojskla pohybuje kolem Uw = 0,71–0,73 W/m2.K. Běžná cihlová zeď má přitom U = 0,25 W/m2.K. Z toho je patrné, že tepelné ztráty takto kvalitních oken nejsou nijak dramatické,“ uvádí Petr Sýs, technický a produktový manažer společnosti Deceuninck.

Dům je postaven podle návrhu architekta Radomíra Grafka z RG architects studio s. r. o. a jeho zastavěná plocha je 277 m2. Má vlastně několik samostatných křídel, které se doslova spojují u rodinného krbu.

Reference /

Hotel Královka

Místo: Královka, Jizerské hory
Produkt: Okenní profily Deceuninck Eforte
Barva: antracit
Architekt: Richard Černý

Kolem rozhledny na Královce roste komplex apartmánových domů – všechny na půdorysech původních budov, ani výškou nesmí přesahovat budovu staré Královky a zhruba budou také naplňovat původní celkovou kapacitu areálu.

Apartmánový dům navrhoval architekt Richard Černý. Antracitové střechy, dřevěné obklady ze severského modřínu, sokly z místní liberecké žuly, která je úplně stejná jako ta, jež se nalézá přímo na Královce. Dům na první pohled upoutá také velkým množstvím oken s profily Eforte, samozřejmě v antracitovém dekoru. „Plast byl pro nás jasná volba, chtěli jsme něco odolného, co vydrží zdejší náročné klimatické podmínky s minimální údržbou. Hliník je pro mě studený a samozřejmě je cenově také někde úplně jinde,“ komentuje výběr spolumajitel hotelu Tomáš Fotul.

Martin Jodas z firmy Okna Tanvald, která zakázku realizovala, k oknům dodává: „Zatím jsme zde osazovali okny 3 apartmánové domy. Bylo to přes 150 kusů oken o celkové ploše 284 m2, zasklených izolačními trojskly s Ug = 0,6 W/m2.K. Životnost takových oken odhadujeme na 40–60 let, podle péče při údržbě.“ Celou stavbu provádí firma TERMIL.

Reference /

Pasivní dům s dávkou minimalismu

Architekt: Petr Závodný, S.P.Z Trend spol. s r. o.
Produkt: okenní a dveřní profily Deceuninck Eforte
Barva: bílá/antracitová
Místo: Kozlovice v Beskydech

Moderní rodinný dům v Kozlovicích zapadá do okolní krajiny a nijak ji nezatěžuje. Je postaven v pasivním standardu, vybaven tepelným čerpadlem voda–vzduch, rekuperačním systémem a kvalitními plastovými okny a posuvnými dveřmi, které obstály i během blower-door testu. Dům má také vlastní zdroj vody.

V každé místnosti domu najdeme velkoformátová okna nebo zdvižně posuvné dveře s PVC profily Deceuninck Eforte (zevnitř bílá, zvenku antracitová). Díky nim je všude spousta světla a také krásný výhled do zahrady.

 

Reference /

Rodinný dům, Brněnské předměstí

Architekt: XPK Design (Lucie Schäfferová)
Místo: Rodinný dům, Brněnské předměstí
Produkt: Okenní profily Eforte, Posuvné terasové dveře Eforte
Barva: Oboustranný šedý dekor

Dům je charakteristický nadstandardně velkými okny o rozměrech 3,5 x 2,4 m nebo 4,5 x 1,3 m. Právě skleněné tabule mimořádných rozměrů, rohová okna realizovaná spojem sklo na sklo (tedy „bezrámové“ řešení) a posuvné dveře na terasu, vše realizované v pasivním standardu, dodávají celé stavbě prosvětlení a vzdušnost. Zvolené okenní profily Eforte nesou bez potíží hmotnost zasklení několika set kilogramů. Šedý dekor koresponduje s barevností fasády i plechové střechy.

Reference /

Rodinný dům Brno

Produkt: Okenní profily Eforte
Barva: Bílá
Místo: Rodinný dům Brno

Řadový dům ze třicátých let minulého století prošel před několika lety rozsáhlou rekonstrukcí. Jeho majitelé si splnili sen o moderním domě, který však zvenčí plně respektuje ráz okolní zástavby. Dům je prosvětlen velkým množstvím oken a stojí v lokalitě zatížené hlukem. Bylo tedy třeba zvolit okna s těmi nejlepšími tepelnými i zvukově izolačními vlastnostmi.

Přestože sice dům není postaven v pasivním standardu, kombinace tepelně-izolačních vlastností zvoleného okenního profilu Eforte s trojitým zasklením (součinitel prostupu tepla oknem je pouhých Uw 0,8 W/m2K) však tyto parametry splňuje.

Reference /

Vzorová dřevostavba Lucern, Levín u Berouna

Architekt/ dodavatel stavby: Lucern
Produkt: Okenní profily Eforte, zdvižně-posuvné dveře na terasu Eforte, vstupní prosklené dveře Eforte
Barva: 3183 Alux DB; 1145 Irský dub/bílá; 3145 Irský dub/irský dub
Místo: Levín u Berouna

Pro pasívní dřevostavbu jsou kvalitní okna a jejich bezchybná montáž zásadní. Okna i dveře musí splňovat pasivní standardy otvorových výplní, tzn. součinitel tepelné prostupnosti (Uw) alespoň 0,8 W/m2.K, resp. 0,9 W/m2.K. Okenní a dveřní profily Deceuninck Eforte s trojitým zasklením tyto parametry bez obtíží splňují. Umožňují navíc zasklení i větších ploch. Vybrat si můžete z široké palety barev a dekorů. Na této vzorové dřevostavbě jich použili hned několik

Barevný systém Deceuninck /

Individuální barvy okna pro jakýkoliv styl.

Barevná okna a dveře dokreslují architekturu celé stavby a jsou určující pro vzhled fasády.
Společnost Deceuninck poskytuje velký výběr barev, a tím téměř neomezené možnosti realizací. Vychází vstříc i moderním trendům v architektuře. Novostavby i renovované objekty obytného i průmyslového typu lze díky tomu navrhovat velmi individuálně a jejich fasády dostanou nový atraktivní vzhled. Barevné fólie lze použít jednostranně nebo oboustranně. Barvy lze rozmanitě kombinovat a okna mohou mít z každé strany jiný vzhled.

Kvalitní a mimořádně odolné fólie splňují ty nejvyšší provozní a designové požadavky a zachovávají si původní odstín po celou dobu své životnosti. Tyto povrchové úpravy  vykazují výjimečnou odolnost proti výkyvům teplot a UV záření a péče o ně je velmi snadná. Škála barev je k dispozici pro okenní profily, kazetové rolety, posuvné dveře i vchodové dveře.

Barvené varianty jsou rozděleny do skupin podle různých architektonických stylů, proto si snadno vyberete odstín odpovídající vašim představám.

Standardní barvy

Decentní a módní šedé odstíny, přírodní barevné odstíny - to vše naleznete v nabídce standardních barev.

Speciální Barvy

Decentní a módní šedé odstíny, exkluzivní hliníkový a kovový vzhled, elegantní povrch s kresbou dřeva v různých barvách- široká nabídka barevných fólií, které se hodí pro různé typy staveb- od moderní architektury až po tradiční stavební styly.

Standardní barvy

Standardní barvy

Decentní a módní šedé odstíny, přírodní barevné odstíny - to vše naleznete v nabídce standardních barev.

110 / Golden Oak 110 / Golden Oak

Renolit
9.2178 001DEC

154 / Nussbaum 154 / Nussbaum

Renolit
9.2178 007

025 / Mooreiche 025 / Mooreiche

Renolit
9.2052 089

026 / Mahagoni 026 / Mahagoni

Renolit
9.2065 021

004 / Grau 004 / Grau

Renolit
02.11.71.000047

072 / Anthrazit 072 / Anthrazit

Renolit
02.11.71.000041

048 / Anthrazit glatt 048 / Anthrazit glatt

Renolit
02.11.71.000041

653 / Alux DB 703 653 / Alux DB 703

Hornschuch
436-1014A110

Speciální Barvy

Speciální Barvy

Decentní a módní šedé odstíny, exkluzivní hliníkový a kovový vzhled, elegantní povrch s kresbou dřeva v různých barvách- široká nabídka barevných fólií, které se hodí pro různé typy staveb- od moderní architektury až po tradiční stavební styly.

Speciální Barvy I

145 / Irish Oak 145 / Irish Oak

Renolit
9.3211 005

640 / Bergkiefer 640 / Bergkiefer

Renolit
9.3069 041DEC

623 / Oregon 4 623 / Oregon 4

Renolit
9.1192 001

146 / Rustic Cherry 146 / Rustic Cherry

Renolit
9.3214 007145

109 / Winchester XA 109 / Winchester XA

Renolit
4.0175 004

402 / Kirsch-Douglasie 402 / Kirsch-Douglasie

Renolit
9.3152 009DEC

638 / Nevada 638 / Nevada

Renolit
3.0178 003

656 / Cherry Amaretto 656 / Cherry Amaretto

Hornschuch
436-3043109

144 / Macoré111 144 / Macoré111

Renolit
9.3162 002DEC

111 / Black Cherry 111 / Black Cherry

Renolit
9.3202 001

672 / Soft Cherry 672 / Soft Cherry

Renolit
9.3214 009

907 / Lichtgrau 907 / Lichtgrau

Renolit
02.11.71.000049144

651 / Grau glatt 651 / Grau glatt

Hornschuch
436-7049

625 / Signalgrau glatt 625 / Signalgrau glatt

Renolit
02.11.71.000038

628 / Basaltgrau glatt 628 / Basaltgrau glatt

Hornschuch
436-7048DEC

068 / Quarzgrau 068 / Quarzgrau

Renolit
02.11.71.000046651

019 / Reinweiß 019 / Reinweiß

Renolit
02.20.91.000001

096 / Cremeweiß 096 / Cremeweiß

Renolit
02.20.11.000001

027 / Rot 027 / Rot

Renolit
02.11.31.000013

079 / Stahlblau 079 / Stahlblau

Renolit
02.11.51.000033

134 / Moosgrün 134 / Moosgrün

Renolit
02.11.61.000013

006 / Grün 006 / Grün

Renolit
02.11.61.000009

008 / Schokoladenbraun 008 / Schokoladenbraun

Renolit
02.11.81.00012

012 / Braun 012 / Braun

Renolit
02.11.81.000101134

Speciální Barvy II

925 / Weiß Aluminium glatt649 925 / Weiß Aluminium glatt649

Renolit
02.12.76.000013

649 / Thorium Grau glatt 649 / Thorium Grau glatt

Renolit
02.12.71.000018

911 / Grau Aluminium glatt 911 / Grau Aluminium glatt

Renolit
02.12.71.000019

921 / Verkehrsschwarz glatt 921 / Verkehrsschwarz glatt

Renolit
02.12.81.000065925

192 / Schwarz Ulti-Matt glatt 192 / Schwarz Ulti-Matt glatt

Renolit
02.20.01.000002

613 / Metbrush Quarzgrau 613 / Metbrush Quarzgrau

Hornschuch
436-10

694 / Sheffield Oak light 694 / Sheffield Oak light

Hornschuch
456-3081

137 / Schwarzbraun matt glatt 137 / Schwarzbraun matt glatt

Hornschuch
436-6010192

Ke stažení

Tipy a fakta

Tipy pro nákup oken

Víte, na co si dát pozor při výběru oken a jaké parametry by měla kvalitní okna mít? Připravili jsme pro vás přehled informací, které vám pomůžou vybrat správně.

Tipy pro nákup teras

Jak vybrat vhodnou terasu, jak se o ni starat a proč jsou naše terasy z materiálu Twinson přátelské k přírodě? To všechno se dozvíte v této sekci.